Přední evropský výrobce železničních výkovků zve návštěvníky do kovárny

Brány areálu společnosti MSV Metal Studénka se otevřou návštěvníkům tuto sobotu, 7. září dopoledne. Den otevřených dveří ve studénecké kovárně láká na cestu za ocelí a ohněm.

První zájemci vstoupí do kovárny mezi buchary, maxilisy, kalicí linky nebo trhací stroje už v 8 hodin. Vedle klasických těžkých strojů na ně čeká také prohlídka „jemnějších“ technologií – například 3D měřicích přístrojů nebo CNC obráběcích center.

„Kdo MSV Metal Studénka zná, ví, že se může těšit na autentické kovářské prostředí, a kdo ještě nikdy v podobném provozu nebyl, tomu zaručuji, že ho ohnivá atmosféra určitě pohltí. A pro děti jsme připravili malování na obličej, kreslířskou soutěž i malé překvapení na závěr,“ zve k návštěvě Ing. Ivo Lazecký, generální ředitel MSV Metal Studénka, a. s.

Po skončení exkurze pro veřejnost bude od 13:00 následovat program pro zaměstnance a jejich rodinné příslušníky – Kovářský den v Dělnické zahradě.

Co: Den otevřených dveří MSV Metal Studénka, a.s.
Kdy: sobota 7. září 2013, 8 – 12 hod.
Kde: areál MSV Metal Studénka ve Studénce

MSV je přímým nástupcem bývalého závodu na výrobu vagónů založeného v roce 1901 a je tradičním a předním evropským výrobcem zápustkových výkovků a podsestav pro železnice i další odvětví (včetně automobilového průmyslu, zemědělství, stavebnictví, těžebního průmyslu atd.). MSV vlastní přes 60 výrobkových certifikátů a systémových certifikátů téměř pro všechny evropské železnice a v současnosti zaměstnává 380 pracovníků.