Brněnská investiční skupina se dohodla na prodeji výrobce technických tkanin

V pátek 6. září 2013 došlo k završení dohody o prodeji společnosti TEXIPLAST, a.s., která patří do portfolia brněnské investiční skupiny JET Investment. Slovenského výrobce tkaných a pletených geosyntetik pro stavebnictví získala skupina Low & Bonar PLC, přední mezinárodní výrobce materiálů pro průmyslové využití.

Prodej společnosti TEXIPLAST, a.s. je logickým vyústěním strategie, kterou JET Investment vytýčil v KORDÁRNĚ Plus a.s. při její akvizici v roce 2010. V průběhu uplynulého období brněnská investiční skupina rozvíjela a investovala především do výroby a prodeje kordových tkanin pro pneumatikářský průmysl a technických tkanin s uplatněním v těžařském průmyslu.

„Trh geosyntetik se postupně konsoliduje a pro další rozvoj TEXIPLASTu je důležitá jeho integrace do oborově silné globální společnosti, kterou Low & Bonar bezesporu je. Další společnost z našeho uskupení KORD Group, KORDÁRNA Plus, se bude nadále věnovat rozvoji svého strategického výrobního programu, ke kterému v letošním roce navíc přibyla výroba high-tech tkanin na bázi karbonu,” přiblížil, co předcházelo strategickému rozhodnutí Ing. Marek Malík, předseda představenstva společnosti KORDÁRNA Plus a.s.

Prodej by měl být podle vyjádření kupujícího jednoznačně spojen s organickým růstem společnosti TEXIPLAST. Slibuje to i záměr budoucích investic nového majitele, například do rozšíření sortimentu výrobků a jejich dosahu.
„Získání TEXIPLASTu je plně v souladu s naší strategií, umožní skupině Low & Bonar, aby se stala integrovaným poskytovatelem řešení pro stavebnictví. Navíc poskytne skupině lepší přístup k hlavním středoevropským a východoevropským trhům,” komentuje novou akvizici skupiny Steve Good, CEO společnosti Low & Bonar, který zároveň oceňuje flexibilitu a strategickou polohu společnosti TEXIPLAST, a.s. z Ivanky pri Nitre.

JET Investment
JET Investment se od svého vzniku v roce 1997 specializuje na vyhledávání investičních příležitostí do středně velkých společností z oblasti výrobního průmyslu, které považuje za perspektivní z hlediska jejich potenciálu a návratnosti investic. JET Investment restrukturalizoval nebo reorganizoval přes 15 podniků a stál za dvěma prvními a zároveň největšími soudem povolenými reorganizacemi výrobních společností v České republice. V současnosti spravuje následující významné společnosti: STROJÍRNY POLDI, a.s., PBS INDUSTRY, a.s., MSV Metal Studénka, a.s., KORDÁRNA Plus a.s., SLOVKORD Plus a.s.

Low & Bonar
Low & Bonar PLC je mezinárodní skupina společností se sídlem ve Velké Británii, které se zabývají výrobou a prodejem výrobků, jako jsou příze, tkaniny a vlákna pro průmysl. Low & Bonar operuje na široké škále koncových trhů včetně stavebnictví, stavebních materiálů, dopravy, sportu a volného času, zemědělství a v dalších průmyslových aplikacích. Obrat společnosti Low & Bonar dosáhl v roce 2012 460 mil. Euro.

TEXIPLAST
TEXIPLAST, a.s., je předním evropským výrobcem tkaných a pletených geosyntetik pro stavebnictví. Vyrábí specializovaný sortiment geosyntetik na bázi PES, PVA, PP a PA určených pro výstavbu a rekonstrukci silnic, dálnic, letišť, železnic, přístavů a jiných komerčních staveb.