(Brno) Investiční společnost Jet Investment miliardáře Igora Faita slaví v letošním roce 20. výročí založení a spolu s ním mění logo. Nová vizuální identita z dílny pražského studia Marvil zahrnuje vedle nového korporátního loga také narozeninové logo, které bude skupina používat právě pro komunikaci výročí v 2017.

„Nové logo vychází z písmena J a symbolizuje cestu vzhůru, finanční růst, současně odkazuje také na oblast, do které investujeme, tedy na průmyslové podniky,“ říká Igor Fait. „Základem vizuálního stylu je výrazný jednoduchý zapamatovatelný symbol v modrém provedení doprovázený minimalistickou šedostříbrnou typografií,“ říká Pavel Zelenka, kreativní ředitel Studia Marvil.
„Chtěli jsme původní nepříliš výrazný logotyp nahradit výraznějším logem, který by lépe vystihovalo podstatu našeho byznysu a odpovídalo současným trendům,“ doplňuje Igor Fait. V rámci nové vizuální identity se navíc Jet Investment vrací k původnímu názvu, pod kterým je skupina historicky známá jak v rámci byznysového prostředí, tak na veřejnosti. Jet Investment se totiž v roce 2015 transformoval do fondové podoby prostřednictvím investiční společnosti a fondu JET I a používal název Jet Investment Management. „K tomu nás tehdy vedly spíše technické důvody, předchozí název byl obsazen historicky vzniklou společností. Nyní se název uvolnil, a tak jej logicky chceme použít pro vrcholný subjekt skupiny – licencovanou investiční společnost,” dodává projektový ředitel Jet Investment Oldřich Šoba.